Artykuł

„Zrozumieć więzi” zaproszenie na spotkanie dla osób pracujących z dziećmi i rodzinami

  • kategoria:
  • NGO
  • NGO
  • Aktualności MOPS
  • Aktualności dla pracowników MOPS

Fundacja „Zielone Wzgórze” serdecznie zaprasza osoby pracujące z dziećmi i rodzinami na spotkanie dotyczące więzi rodzinnych.

Adresaci: 

psycholodzy, pedagodzy, kuratorzy rodzinni: zawodowi i społeczni, pracownicy MOPS-u, w tym pracownicy socjalni i asystenci rodziny oraz koordynatorzy pieczy zastępczej i zawodowe rodziny zastępcze.

Miejsce: 

Centrum Innowacji Społecznych, Uniwersytet Łódzki, Pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5. (wejście od ul. Północnej)

Termin: 

27 czerwca 2019 r.  (czwartek);  godz. 9:00 – 12.00

Plan spotkania:

1. Wywiad/rozmowa między dwiema mamami adopcyjnymi dotycząca osobistych przeżyć i przemyśleń związanych z budowaniem więzi z dziećmi, które doświadczyły ich zerwania.

2. Prezentacja działań Fundacji „Zielone Wzgórze”.

3. Warsztaty do wyboru: warsztat arteterapeutyczny lub gra autobiograficzna.

Na spotkaniu dostępne będą bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne. Będzie można również zakupić wydaną przez Zielone Wzgórze niezwykłą książkę pt. Więzi odNowa zawierającą wywiady z osobami po zerwanych więziach oraz z osobami wychowującymi dzieci po takich doświadczeniach.

W s t ę p  b e z p ł a t n y

W razie pytań prosimy o kontakt: 

605 356 761

Spotkanie jest częścią projektu „Więzi odNowa – POWRÓT”, realizowanego przez Fundację „Zielone Wzgórze” w partnerstwie z Uniwersytetem Łódzkim, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Krótki opis działań:

Rozmowa/wywiad  na temat tworzenia więzi z dziećmi, które doznały traumy ich zerwania. Podczas rozmowy spróbujemy zastanowić się, jakie znaczenie dla budowania dobrych relacji w nowych rodzinach/środowiskach ma wykształcony wcześnie u dzieci styl przywiązania, czym się style przywiązania charakteryzują, z czego wynikają i co można zrobić, żeby stać się dla dziecka „bezpiecznym schronieniem” i „pewną bazą”.

Rozmawiać będą:

Anna Desperak-Kędzia: mama adopcyjna dwójki małych dzieci. Zawodowo zajmuje się nauczaniem języków obcych (ukończyła dwie filologie); w październiku 2018 obroniła tytuł magistra psychologii.

Anna Guzek: trenerka porozumienia bez przemocy, arteterapeutka, prezeska i założycielka Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”, mgr sztuki. Mama adopcyjna dwojga dorosłych dzieci.

Warsztat arteterapeutyczny

Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z fragmentami książki „Więzi odNowa”, które stanowić będą inspirację do tworzenia niepowtarzalnych kolaży. Uczestnicy będą mieli możliwość przedstawienia swoich odczuć w formie wizualnej i spojrzenia na ludzkie losy z indywidualnej, nieszablonowej perspektywy.

Prowadząca: 

Matylda Borczyńska: arteterapeutka, fotograf, technik plastyk, mgr antropologii kulturowej, współautorka książki "Więzi odNowa" zawierającej 24 wywiady z osobami z obszaru zerwanych więzi rodzinnych.

Gra autobiograficzna

Gra "Zabawa na tle życia" autorstwa włoskiego profesora, specjalisty pedagogiki dorosłych Duccio Demetrio bazuje na specyficznej wartości, jaką jest bliskość połączona z praktyką wspominania i dialogu międzypokoleniowego, poczynając od najwcześniejszych lat życia. Gra będzie bodźcem i natchnieniem  do rozmów o osobistych doświadczeniach i marzeniach uczestników.

Prowadząca: 

Justyna Wilińska: trenerka w Fundacji „Zielone Wzgórze”, współprowadząca zajęcia terapeutyczne dla rodzin, mgr pedagogiki (specjalność: opieka i terapia pedagogiczna); instruktorka terapii uzależnień).

Aktualności

czwartek, 24 września 2020

Zdjęcie pola- Ilustracja ozdobna bez dalszego znaczenia

Wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2019 r.

Piotr Skobel

Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 23 września 2020 r. w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w… więcej

piątek, 31 lipca 2020

Świadczenie Dobry Start (300+) w Łodzi. Pierwszy miesiąc składania wniosków za nami

Grzegorz Gawlik / BRP

Od 1 do 29 lipca 2020 do Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi wpłynęło 23,5 tys. wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start i wydano 20,5 tys. informacji o przyznaniu świadczenia.… więcej

poniedziałek, 27 lipca 2020

Wypłacane świadczenie- ilustracja bez dodatkowych treści

Okres świadczeniowy 2020/2021 dla wniosków papierowych

Piotr Skobel

Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenia alimentacyjne oraz o świadczenie dobry start w formie papierowej na okres zasiłkowy/świadczeniowy 2020/2021 można składać od dnia 3 sierpnia 2020 r. w… więcej

czwartek, 16 lipca 2020

Internetowy tłumacz języka migowego

Piotr Skobel

Do 30 września z naszą placówką wszystkie osoby głuche mogą połączyć się zdalnie przy pomocy tłumacza języka migowego. więcej

czwartek, 25 czerwca 2020

Zasady przyznania dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, iż za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonych z powodu COVID-19, dodatek mieszkaniowy może zostać przyznany z mocą… więcej

poniedziałek, 22 czerwca 2020

świadczenia pielęgnacyjne- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Przypominamy o sprawdzeniu okresu przyznania świadczenia 500+

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, iż w związku ze zbliżającym się nowym okresem ustalania uprawnień do świadczeń, w tym roku nie ma konieczności składania wniosków o ustalenie prawa do… więcej