Artykuł

Szkolimy i pomagamy znaleźć pracę w ramach projektu „Furtka do aktywizacji”

  • kategoria:
  • Aktualności MOPS
  • Aktualności dla pracowników MOPS
  • dobre praktyki - przemysły kreatywne

Szkolenia komputerowe i zawodowe, pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, warsztaty rozwoju osobistego oraz grupy wsparcia – to tylko część aktywności zaplanowanych w ramach projektu „Furtka do aktywizacji” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi. Celem projektu jest przywrócenie zdolności do zatrudnienia mieszkańców Łodzi, którzy znaleźli się lub mogą znaleźć się w trudnej sytuacji społecznej oraz zawodowej. Z projektu będzie mogło skorzystać w sumie 100 osób. Zainteresowani udziałem mogą już się zgłaszać.

fot. www.pexels.com

W projekcie mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy Łodzi (także obywatele Ukrainy), którzy są bierni zawodowo, nie są zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy, są zagrożeni ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz korzystają ze świadczeń łódzkiego MOPS. Projekt jest dedykowany także dla osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnością sprzężoną, z zaburzeniami psychicznymi (w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi), a także dla osób w kryzysie bezdomności. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

- Osoby będące w trudnej sytuacji społecznej i zawodowej nie posiadają często prawidłowych wzorców dotyczącej aktywności zawodowej oraz społecznej – mówi Piotr Kowalski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. programów społecznych i osób z niepełnosprawnościami. – Mają zaniżoną samoocenę i brak możliwości lub niechęć do wprowadzania zmian w swoim życiu. Zdarza się również że przeszkodą w prowadzeniu satysfakcjonującego życia społeczno-zawodowego są różnego rodzaju uzależnienia. W ramach projektu „Furtka do aktywizacji” jest zaplanowane bardzo szerokie spektrum działań, dzięki którym te problemy i te przeszkody powinny zostać pokonane. Następnie osoba uczestnicząca w projekcie zyska nowe kompetencje i nowe kwalifikacje zawodowe, co z kolei umożliwi jej znalezienie satysfakcjonującej pracy.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Wydział Wspierania Ekonomii Społecznej funkcjonujący w ramach MOPS w Łodzi, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu: (42) 685 43 44. Podany numer telefonu jest dostępny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8 – 16 oraz we wtorki w godz. 9 – 17.

Niezbędne formalności z kolei każdy zainteresowany będzie mógł załatwić za pośrednictwem swojego pracownika socjalnego lub też kontaktując się z jednym z trzech Wydziałów Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS (powinien być to Wydział znajdujący się jak najbliżej miejsca zamieszkania osoby chcącej skorzystać z projektu):

  • I Wydział Pracy Środowiskowej, ul. Kutrzeby 16, tel. (42) 207 14 50 – dla Bałut oraz części Polesia.
  • II Wydział Pracy Środowiskowej, ul. Grota-Roweckiego 30, tel. (42) 677 15 50 lub (42) 677 15 52 – dla Śródmieścia oraz Widzewa.
  • III Wydział Pracy Środowiskowej, ul. Będzińska 5, tel. (42) 684 44 81 lub (42) 684 54 47 – dla Górnej oraz części Polesia.

- Uczestnicy projektu będą sami decydować, w konsultacji z doradcą zawodowym, w jakich szkoleniach będą chcieli wziąć udział – mówi Eliza Ziółkowska–Lewandowicz, kierownik Wydziału Wspierania Ekonomii Społecznej w MOPS w Łodzi. – Pod uwagę będą brane m.in. warunki zdrowotne danej osoby, jak również rzeczywiste zapotrzebowanie na łódzkim rynku pracy. W ramach projektu - każda praca jest możliwa.

Projekt „Furtka do aktywizacji” będzie realizowany do końca tego roku. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 1,2 mln zł.


Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosi dokładnie 1.051.444,30 zł.

Aktualności

piątek, 16 września 2022

Ikona dodatku węglowego

Brak środków na wypłatę dodatku węglowego

Marcin Supera

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że na chwilę obecną nie wpłynęły środki na wypłatę dodatku węglowego. Wypłata dodatku nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków na ten cel. więcej

środa, 17 sierpnia 2022

ikona dodatku węglowego

Dodatek Węglowy

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że od dnia 17-08-2022 r. można złożyć wniosek o dodatek węglowy. więcej

piątek, 12 sierpnia 2022

Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

dodatek węglowy

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi uprzejmie informuje, że w dniu 11 sierpnia 2022 r. została podpisana i opublikowana ustawa o dodatku węglowym (Dz. U.2022 poz. 1692). Zgodnie z ww. ustawą Minister… więcej

czwartek, 4 sierpnia 2022

Wniosek o dodatek osłonowy składa się tylko raz

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi przypomina, że dodatek osłonowy jest przyznawany jednorazowo i przysługuje za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. Wniosku nie należy składać, jeśli… więcej

wtorek, 26 lipca 2022

Wypłacane świadczenie- ilustracja bez dodatkowych treści

Okres zasiłkowy/świadczeniowy 2022/2023 dla wniosków papierowych

Wnioski o świadczenia rodzinne oraz o świadczenia alimentacyjne w formie papierowej na okres zasiłkowy/świadczeniowy 2022/2023 można składać od dnia 1 sierpnia 2022 r. w Centrum Świadczeń Socjalnych w… więcej

wtorek, 21 czerwca 2022

nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy dla wniosków składanych drogą elektroniczną

Centrum Świadczeń Socjalnych informuje, iż od dnia 1 lipca 2022 r. można składać drogą elektroniczną wnioski na nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy o przyznanie: świadczeń rodzinnych za… więcej