Jest to pracownia terminalowa, czyli niskoenergetyczna. Ponad 30 stanowisk komputerowych zasila jeden serwer. W sali znajduje się tablica multimedialna oraz interaktywna podłoga z grami edukacyjnymi i rozrywkowymi. – Jest ponad 50 różnych gier, m.in. gry ruchowe takie jak piłka nożna i gry edukacyjne takie jak nauka liter, miast czy kierunków świata – tłumaczy Michał Różański, dyrektor SP nr 26.
Przy pomocy nowoczesnej technologii szkoła planuje zrealizować projekt wspólnie z Polską Szkołą w Walsall - Midlands Polish Community Centre Ltd prowadzoną przez dyrektor Elżbietę Kardynał. Dzięki wspólnym zajęciom dzieci będą miały szansę wymienić doświadczenia i dowiedzieć się, jak wygląda nauka w Wielkiej Brytanii, zaś mieszkańcy Wysp Brytyjskich, jak funkcjonują polskie szkoły. - Musimy wychodzić poza tradycyjne metody nauczania, czyli klasa, ławka, książka. Jestem pełna podziwu dla pomysłu i mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się uruchomić współpracę. Dzięki temu projektowi dzieci z obu szkół będą miały szansę wykorzystać nowe technologie w sposób kreatywny, co uatrakcyjni sposób ich uczenia – powiedziała dyrektor Elżbiet Kardynał.
Projekt wyposażenia sali multimedialnej kosztował niespełna 150 tys. zł. Jest jednym z kilku pomysłów zrealizowanych w okolicy. – Stare Polesie to kolebka aktywności w ramach budżetu obywatelskiego – mówił Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. We wszystkich edycjach budżetu obywatelskiego pojawia się mnóstwo zadań związanych z inwestycjami w łódzkich szkołach. W 2017 roku na projekty w 40 szkołach przeznaczono 12 mln zł.