Artykuł

Potrzebna pilnie rodzina zastępcza dla 6-letniej dziewczynki!

  • kategoria:
  • Aktualności
  • Rodzina jest dla dzieci

Nie każda rodzina będzie tą najlepszą dla konkretnego dziecka. I nie każde dziecko poczuje się bezpiecznie w konkretnej rodzinie. Pola* nie odnalazła się w rodzinnym domu dziecka, w którym mieszka już od kilku miesięcy. Wcześniej przebywała w placówce. Nie służy jej żadna duża grupa dzieci.

Dziewczynka w różowej kurtce odwrócona plecami stoi pośrodku pustego placu zabaw.

Dziewczynka ma częściowy FAS, ADHD i wynikające z tego zaburzenia neurologiczne, w tym nadpobudliwość psychoruchową. Nie kontroluje swoich emocji, co z ogromną siłą uaktywniło się właśnie w rodzinnym domu dziecka.

Jej relacja z mamą zastępczą jest bardzo trudna. Opiekunka nie jest w stanie znaleźć wspólnego języka z dziewczynką, co sprawia, że Pola pokazuje się od tej gorszej strony. Starsze dzieci unikają jej i chcą, żeby w domu wreszcie było spokojniej.

To bardzo trudna sytuacja i w związku z tym prosimy o powstrzymanie się od komentarzy. Ocenianie i krytykowanie nie pomoże ani dziewczynce, ani jej opiekunom. Skupmy się na rozwiązaniu.

Polcia ma w sobie potencjał, który przy właściwym poprowadzeniu i terapii pomoże jej wyrównać zaległości intelektualne. Wychowawczyni z poprzedniego domu dziecka opisuje ją jako dziecko żywiołowe, ciekawe świata i zadające dużo pytań. Dziewczynka nawiązuje więzi z dorosłymi osobami. Z utęsknieniem czeka na spotkania z terapeutką i logopedką. Chętnie wspomina również swoje ulubione ciocie z placówki. Jej terapeutka widzi, że ze spotkania na spotkanie robi postępy. Bardzo motywują ją pochwały. Chce być blisko dorosłych i lubi się do nich przytulać. Na razie reaguje na wszystko całą sobą. Jeśli płacze i wybucha złością, to również z pełnym wachlarzem zachowań.

Szukamy dla dziewczynki rodziny zastępczej niezawodowej lub specjalistycznej. Najlepiej, gdyby Pola mogła być jedynym dzieckiem w domu albo gdyby w rodzinie było 1 starsze i dość opanowane dziecko, które mogłoby stać się dla niej wzorem. Potrzebna jest rodzina, która w pełni ją zaakceptuje i powoli nauczy nowych wzorców zachowań. Może to być osoba, która dopiero zaczyna przygodę z rodzicielstwem zastępczym.

Dziewczynka jest pod opieką specjalistów z Centrum Terapii Cukinia prowadzonego przez Fundację Gajusz. Nowa rodzina otrzyma od nich wsparcie na start i wszelkie wskazówki oraz możliwość dalszej terapii.

Zainteresowane rodziny zastępcze (nie tylko z Łodzi i okolic) prosimy o kontakt poprzez Fb lub mailowo: k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

Aktualności

czwartek, 29 czerwca 2023

Wydłużenie okresu legalnego pobytu obywateli Ukrainy

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że z uwagi na nowelizację przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa legalny pobyt… więcej

wtorek, 27 czerwca 2023

poniedziałek, 26 czerwca 2023

nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy 2023/2024 dla wniosków składanych drogą elektroniczną

Centrum Świadczeń Socjalnych informuje, iż od dnia 1 lipca 2023 r. można składać drogą elektroniczną wnioski na nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy o przyznanie: świadczeń rodzinnych za… więcej

piątek, 23 czerwca 2023

Termin składania wniosków o dodatek mieszkaniowy z mocą wsteczną

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że w związku z odwołaniem z dniem 1 lipca 2023 r. stanu zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wnioski o przyznanie dodatku… więcej

czwartek, 16 marca 2023

Wypłata dodatku elektrycznego - ilustracja bez dodatkowej treści

Ruszyły pierwsze wypłaty dodatku elektrycznego

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że ruszyły pierwsze wypłaty dodatku elektrycznego. W dniu 16-03-2023 r. zostały zrealizowane wypłaty dla  7 214 gospodarstw domowych na kwotę… więcej

piątek, 24 lutego 2023

Wypłata dodatku elektrycznego - ilustracja bez dodatkowej treści

Wypłata dodatku elektrycznego

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi uprzejmie informuje, że wypłata dodatku elektrycznego nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków z budżetu państwa. więcej