- Pierwsze zajęcia zorganizowaliśmy w czerwcu, by przekonać się czy pomysł się spodoba. Zainteresowanie nauczycieli i dyrektorów szkół jest ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu po wakacjach i dziś odbyła się pierwsza lekcja - tłumaczy Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi i dodaje: - Zajęcia odbywają się w sali z widokiem na murawę, dzieci będą zwiedzać obiekt, jestem pewien, że żaden z uczniów nie będzie się nudził.
Lekcje będą się odbywały co miesiąc, będą je prowadzić zaproszeni goście – eksperci w swoich dziedzinach. Zajęcia mają nieformalny charakter, czyli zamiast ławek i krzesełek są maty na podłodze i w zależności od tematyki zajęć - rekwizyty. Uczniowie aktywnie biorą udział w lekcji, mogą zadawać pytania, dyskutować, a w przerwach spoglądać na murawę stadionu. Na zakończenie zwiedzają obiekt, czyli zaglądają tam, gdzie przeciętny kibic nie ma szans wejść np. do szatki zawodników.
Zajęcia są adresowane do uczniów szkół podstawowych, mają na celu poszerzać wiedzę najmłodszych łodzian, ale też kształtować w nich postawy proekologiczne oraz uczyć kulturalnego kibicowania, bo i taka tematyka zajęć jest przewidziana.