Artykuł

Łódzkie Targi Edukacyjne w Atlas Arenie, Targi Turystyczne w hali Expo

  • kategoria:
  • Edukacja i nauka
  • Miasto

W dniach 13-14 marca 2019 r. w Atlas Arenie odbędą się Łódzkie Targi Edukacyjne, a tydzień później (22-23.03), w hali EXPO, targi Regiony Turystyczne "Na Styku kultur".

fot. z arch. UMŁ
W dniach 13-14 marca 2019 r. odbędą się Łódzkie Targi Edukacyjne

Przed nami 22. edycja Łódzkich Targów Edukacyjnych, czyli święto łódzkiej edukacji, a zarazem największe szkolne drzwi otwarte. Od lat Łódzkie Targi Edukacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i całego środowiska naukowo-dydaktycznego. Wśród blisko 110 wystawcą się łódzkie licea, szkoły zawodowe, uczelnie wyższe, pracodawcy, Powiatowy Urząd Pracy i instytucje kultury. W ubiegłym roku targi odwiedziło blisko 12 tysięcy osób, w tym roku organizatorzy spodziewają się znacznie większej liczby odwiedzających.  

Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, powiedział: - Już za tydzień rozpoczynamy dwudniowe Łódzkie Targi Edukacyjne. W tym roku targi są bardzo ważne, gdyż mamy do czynienia z podwójnym rocznikiem młodzieży wybierającej się do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Będzie to idealny moment do zapoznania się z ofertą naszych szkół, zarówno tych ogólnokształcących jak i zawodowych. Młodzież będzie mogła zapoznać się też z ofertą łódzkich szkół wyższych i Powiatowego Urzędu Pracy, co powinno pomóc młodym ludziom w zrozumieniu jak ważną decyzją jest właściwy wybór szkoły.

Łódzkie Targi Edukacyjne podzielone są na strefy. W Strefie edukacji można będzie zapoznać się z ofertą uczelni, szkół ogólnokształcących i zawodowych. W Strefie Kariery zaprezentują się pracodawcy oraz będą dostępne punkty doradztwa zawodowego. W Strefie Salonu Innowacyjna Szkoła będzie miejscem prezentacji dystrybutorów innowacyjnych materiałów, środków i pomocy dydaktycznych. Z ofertą instytucji szkoleniowych, wydawnictw, a także firm prowadzących działalność pozalekcyjną, kulturalną i rekreacyjną będzie można zapoznać się w Strefie Kreatywności i Rozwoju.

Dzięki współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odwiedzający targ edukacyjne będą mogli pod okiem specjalistów przeprowadzać pomiary predyspozycji zawodowych w punktach doradztwa zawodowego.

Łódzkie Targi Edukacyjne to również obszerna oferta konferencji, warsztatów i seminariów.

Trzeci rok z rzędu, organizatorzy targów przygotowują cykl „Wielkich Lekcji…”, których celem jest zaszczepienie zainteresowania u młodzieży nauką. Lekcje prowadzone będą przez znane i cenione osoby oraz specjalistyczne instytucje i placówki. W tym roku odbędą się m.in.: Wielka Lekcja Zdrowego Stylu Życia „Bycie FIT jest GIT”, którą poprowadzi Kamil Kluszczyński - Mistrz Polski w Kulturystyce, Wielka Lekcja Historii, prowadzona przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, czy przygotowana przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi Wielka Lekcja Dobrego Zarządzania – „Jak zarabiać miliony?”.

Po raz drugi podczas Łódzkich Targów Edukacyjnych odbędą się Praktyczne Lekcje Zawodu, gdzie zaprezentują się w formie warsztatów m.in. łódzkie szkoły zawodowe. Wśród prezentowanych zawodów znajdują się m.in. kosmetolog, fryzjer, hodowca koni, technik przemysłu mody, technik fotografii i multimediów, architekt krajobrazu, plastyk, czy dziennikarz.

Honorowy Patronat nad Targami Edukacyjnymi objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi.

Uczelnią Partnerską tegorocznych XXII Łódzkich Targów Edukacyjnych jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która dla uczestników przygotowała specjalnie na to wydarzenie, szereg spotkań, warsztatów oraz pokazów.

XXII Łódzkie Targi Edukacyjne odbywają się w hali Atlas Arena, przy al. Bandurskiego 7 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom, wystawcach i pokazach na stronie internetowej:www.targiedukacyjne.com

Targi Edukacyjne

 Tydzień po targach edukacyjnych, w dniach 22-24 marca 2019 r. w hali EXPO odbędą się jubileuszowe XXV targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur” - jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce. Tegoroczna edycja targów zbiegła się w czasie ze 100-leciem Województwa Łódzkiego, które stało się województwem partnerskim targów.

Od lat targi są ważnym miejscem prezentacji ofert touroperatorów, biur turystycznych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, pensjonaty oraz ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, obiekty SPA, porty i przystanie.

Targi Regiony Turystyczne popularyzują ideę „styku kultur”, oznaczającą poznawanie świata, ludzi, odmiennych kultur i obyczajów. Do prezentacji dorobku kulturowego, walorów turystycznych i specyfiki regionalnej zapraszani są liczni przedstawicie państw, miast, regionów i organizacji turystycznych. Wystawcy, którzy uczestniczą w targach, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich indywidualnym turystom.

W tym roku odwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą Ukrainy - kraju partnerskiego XXV edycji Targów oraz Giżycka - miasta partnerskiego.

Jak zawsze na odwiedzających targi czekać będzie szereg atrakcji, ofert specjalnych dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Interesująco zapowiadają się prelekcje podróżników, wykłady i wiele innych atrakcji poświęconych turystyce, podróżom i fascynującym kierunkom podróży. Będą również konkursy z nagrodami, gry targowe oraz specjalne promocje.

Specjalną atrakcją tegorocznych targów będzie pierwsza tegoroczna odsłona Festiwalu Podróżników National Geographic. W programie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami.

Organizatorem targów Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur” jest Miejska Arena Kultury i Sportu.

Aktualności

czwartek, 24 września 2020

Zdjęcie pola- Ilustracja ozdobna bez dalszego znaczenia

Wysokość przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2019 r.

Piotr Skobel

Obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 23 września 2020 r. w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w… więcej

piątek, 31 lipca 2020

Świadczenie Dobry Start (300+) w Łodzi. Pierwszy miesiąc składania wniosków za nami

Grzegorz Gawlik / BRP

Od 1 do 29 lipca 2020 do Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi wpłynęło 23,5 tys. wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start i wydano 20,5 tys. informacji o przyznaniu świadczenia.… więcej

poniedziałek, 27 lipca 2020

Wypłacane świadczenie- ilustracja bez dodatkowych treści

Okres świadczeniowy 2020/2021 dla wniosków papierowych

Piotr Skobel

Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenia alimentacyjne oraz o świadczenie dobry start w formie papierowej na okres zasiłkowy/świadczeniowy 2020/2021 można składać od dnia 3 sierpnia 2020 r. w… więcej

czwartek, 16 lipca 2020

Internetowy tłumacz języka migowego

Piotr Skobel

Do 30 września z naszą placówką wszystkie osoby głuche mogą połączyć się zdalnie przy pomocy tłumacza języka migowego. więcej

czwartek, 25 czerwca 2020

Zasady przyznania dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, iż za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonych z powodu COVID-19, dodatek mieszkaniowy może zostać przyznany z mocą… więcej

poniedziałek, 22 czerwca 2020

świadczenia pielęgnacyjne- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Przypominamy o sprawdzeniu okresu przyznania świadczenia 500+

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, iż w związku ze zbliżającym się nowym okresem ustalania uprawnień do świadczeń, w tym roku nie ma konieczności składania wniosków o ustalenie prawa do… więcej