Artykuł

Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie? Spacer badawczy w ramach Konferencji Młodzi o Klimacie 2022 w CNiT EC1

  • kategoria:
  • ŁOT
  • Turystyka
  • Debaty
  • Spacery i wycieczki
  • Warsztaty i szkolenia
  • Konferencje, wykłady, prelekcje
  • Aktualności
  • Miasto
  • Dla mieszkańca
  • Ekoportal
  • Edukacja i nauka
  • Śródmieście

Centrum Nauki i Techniki EC1 wraz ze Studenckim Kołem Naukowym SPATIUM, Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ oraz Uniwersytetem Łódzkim 12 października 2022 o godz. 10:00 zapraszają na spacer badawczy zatytułowany "Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie?".

Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i jest formą pre-wydarzenia w ramach Konferencji Młodzi o Klimacie 2022, która 8-9 listopada będzie odbywać się w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Dodatkowo w ramach wydarzenia zaplanowana została dyskusja, pokaz multimedialny oraz ćwiczenia warsztatowe z planowania przestrzeni.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zakupić voucher do Centrum Nauki i Techniki EC1 w cenie 16 zł, uprawniający do jednorazowej wizyty w Centrum Nauki i Techniki do 31.12.2022. Wybrany termin wizyty może obejmować pierwszy lub drugi dzień Konferencji „Młodzi o klimacie 2022”. Celem zakupu prosimy o zgłoszanie się drogą telefoniczną pod numerem: +48 42 600 61 00 wew. 1, bądź mailową: informacja@ec1lodz.pl.

Liczba uczestników: 15-30 osób.

Czas trwania: 10:00-13:30.

Zakres tematyczny wydarzenia:

  • Symbioza między człowiekiem a naturą. Jak możemy wpłynąć na rozwój miast?

  • Rola pszczół w miastach. Zapylanie, bioróżnorodność, edukacja, ratunek zagrożonego rodzaju owadów.

  • Każdy pomysł jest dobry. Jak wdrożyć projekt na rzecz ochrony środowiska?

  • Nasz wpływ na strefę zamieszkania. W jaki sposób ulice mogą stać się bezpieczne?

  • Proces powstawania woonerfów. Od czego zacząć?

  • Badania społeczne. W jaki sposób włączyć użytkowników przestrzeni w projekt?

  • Projektowanie przestrzeni publicznej. Jak tworzyć przyjazne ludziom i środowisku przestrzenie?

Cele wydarzenia:

  • Aktywizacja uczestników do wdrażania pomysłów dotyczących utrzymania ekosystemów w miastach na przykładzie pszczelarstwa (Projekt BeeEksoc).

  • Przybliżenie uczestnikom idei woonerfów w mieście oraz nabycie wiedzy dotyczącej ich powstawania (Projekt Woonerf POW).

  • Ćwiczenia z projektowania przyjaznych przestrzeni publicznych.

Prowadzący:

Klaudia Kamińska - studentka studiów magisterskich uzupełniających na kierunku Gospodarka przestrzenna na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym oraz kierunku Zarządzanie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Szczególnym obszarem zainteresowań jest znaczenie środowiska w przestrzeni miejskiej w kontekście zmian klimatu oraz rozwoju terenów zurbanizowanych. 

Krzysztof M. Zając - student na kierunku Planowanie i organizacja przestrzeni na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ, absolwent kierunku EkoMiasto na wydziałach Biologii i Ochrony Środowiska oraz Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, na którym obronił pierwszą pracę naukową na temat sceptycyzmu klimatycznego wśród jego pracowników. Obecnie jego badania koncentrują się na łódzkich woonerfach. Fascynują go miasta, walka ze zmianami klimatu, życie z jak najmniejszym negatywnym wpływem na środowisko oraz gry fabularne i komputerowe, a także szeroko pojęta fantastyka.    

Artem Luhovyi - student zintegrowanego kierunku “EkoMiasto” na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Interesuje się fuzją pomiędzy mieszkańcami dużych miast a naturą oraz zrównoważonym rozwojem miast. Także koncertuje się na działaniach społecznych które mają na celu zwiększanie świadomości na temat bioróżnorodności. 

Oliwia Wierucka - studentka kierunku EkoMiasto Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, członkini Studenckiego Koła Gospodarki Przestrzennej SPATIUM. Obszar zainteresowań stanowi psychologia środowiskowa oraz wpływ miasta na zdrowie i życie jego mieszkańców.  

 

Dodatkowe informacje:

Spacer rozpocznie się w budynku Centrum Nauki i Techniki EC1, a zakończy na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Prosimy o dostosowanie odzieży i obuwia do jesiennych warunków pogodowych.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

środa, 5 maja 2021

Informacja dotycząca kart przedpłaconych

Piotr Skobel

Informujemy, że osoby które pobierają świadczenia z Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi przy użyciu karty przedpłaconej od 1.05.2021 r. mogą mieć trudności z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Dla… więcej

wtorek, 27 kwietnia 2021

Zmiana wysokości dodatku energetycznego

Piotr Skobel

Publikacja Obwieszczenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 16 kwietnia 2021 r. w sprawie wysokości dodatku energetycznego obowiązującej od dnia 1 maja 2021 więcej

środa, 31 marca 2021

Rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o świadczenie 500+ w formie „papierowej”

Od 1 kwietnia 2021 r. będzie można w formie papierowej składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres. więcej

czwartek, 25 marca 2021

Składanie wniosków o świadczenie 500+ w formie papierowej na nowy okres świadczeniowy 2021/2022

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych informuje, iż od dnia 1 kwietnia 2021 r. można składać w formie papierowej wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+ na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający… więcej

wtorek, 23 marca 2021

apel o ograniczenie bezpośrednich wizyt

Piotr Skobel

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 na terenie Polski oraz w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi apelujemy do wszystkich mieszkańców… więcej

piątek, 12 marca 2021

Kwota najniższej emerytury od 01-03-2021 r.

Piotr Skobel

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, iż od 1 marca 2021 r. kwota najniższej emerytury wynosi 1250,88 zł. więcej